Masáže a Výuka masáží

Služby

Kromě relaxačního efektu (jak na mysl, tak na tělo) má masáž skvělé účinky i na naše zdraví. Masážní terapie se datuje už k čínskému medicínskému textu z třetího tisíciletí před naším letopočtem. A jaké pozitivní účinky pro nás masáž ukrývá?

   

• Zlepšení imunity. Podle studie Losangelské univerzity pravidelné masírování zvyšuje podíl bílých krvinek, čímž se ve výsledku zlepšuje krev i její schopnost bránit se proti nezvaným návštěvníkům.

   

• Zbavení stresu. Masáž významně snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu, a naopak zvyšuje podíl „šťastných“ hormonů dopaminu a serotoninu. Tím může pomáhat i se symptomy deprese a úzkosti.

   

• Úleva od chronických bolestí. Studie naznačují, že masáž může aktivovat stejnou část mozku jako léky tišící bolest. Bolesti hlavy dostávají prostřednictvím masáže také pěkně na frak, protože jsou často způsobeny napětím v krku, které omezuje přísun krve do mozku. Správná masáž dvakrát do týdne si s touhle patálií může dobře poradit.

   

• Pomoc fyzickým výkonům před aktivitou i po ní. Masáž před výkonem může znít protiintuitivně, ale zahřívá svaly a pomáhá jim v uvolnění, aby nedošlo k poškození měkkých tkání. Masáž po výkonu je všeobecně hojně využívaná, ale skrývá se za ní víc než jen úleva od bolesti – snižuje produkci cytokinů (tím i riziko zánětů) a napomáhá svalové přestavbě.

   

• Pomáhá zmírňovat projevy sedavého způsobu života (tlumí totiž takzvaný posturální stres, projevující se bolestmi krku a zad).

   

• Ulevuje od menstruačních bolestí (a dalších nepříjemných projevů spojených s periodou).

   

• Přispívá ke zkvalitnění spánku (produkcí delta mozkových vln).

   

• Má skvělé účinky na zdraví a krásu pleti. Celotělová masáž odstraňuje odumřelé kožní buňky. Masáž podporuje regeneraci tkáně a pomáhá mizíkovat jizvičky a strie. Podpora krevního oběhu má příznivý vliv i na vzhled pleti, obzvláště v kombinaci s vhodným olejem.

   

Objednat se na masáž zde.

   

• Masírování, potažmo péče o druhé mě baví.
Vnímám jako propojení příjemného s užitečným.

    

• Od začátku vyhledávám výměnné masáže.
Postupně jsem začal pořádat veřejné akce příznivců masáží.
www.masazzamasaz.cz

   

• Respektuji celostní metody typu Shiatsu či Tuina.
Rád se inspiruji také thajskou/havajskou masáží, aromaterapií, reflexní terapií, baňkováním či sujokem. 

   

• Mám nadání na tzv. fyzickou inteligenci.
Což se v masážích ukázalo být trefou do černého.

  

• Rozvíjím masážní kurzy.
Pro profesionály i laiky - více
zde.

     

• A možná jsem si vše vymyslel 😉
Vlastní zkušenost je hold nepřenosná.

   

Objednat se na masáž zde.

   

Kdy masáž zcela vynechat

– Horečnatá, infekční, nebo akutně zánětlivá onemocnění.

– Stavy vyžadující klid na lůžku.

– Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie).

– Onemocnění dutiny břišní spojené se záněty, krvácení (žaludeční vřed apod.).

– Poranění dutiny břišní.

– Opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek.

– Při nádorovém onemocnění.

   

Kdy masáž místně vynechat

– V místech hnisavých, nebo plísňových onemocnění.

– V místech zanícených kloubů.

– V místech krvácejícího poranění, nebo rozsáhlejšího zhmoždění či zlomenin.

– V místě popálenin, opařenin nebo poleptaných ploch.

– V místě křečových žil (varixů), zánětu žil nebo bércových vředů.

– V místě otoků nejasného původu.

– V místě zvětšených mízních uzlin, nádorů, bradavic a mateřských znamének.

– Břicho při akutních onemocněních žlučníku.

   

Kdy se poradit s lékařem

– Při problémech s krevním tlakem.

– Při cukrovce a epilepsii.

– U chronických kožních chorob.

– U křečových žil.

– V těhotenství.

 

Můj vývoj

   

Na začátku mé masážní cesty mě nejvíce oslovil lektor Mark Perren Jones. Markovi online kurzy mi pomohly položit kvalitní základy, z kterých čerpám dodnes (umíte-li anglicky, vřele doporučuji).

   

Vyzbrojen základními technikami jsem se jal nabízet masáže za zpětnou vazbu mezi známými. Zpětně viděno, mě nejvíce posouvaly zpětné vazby od lidí, kteří buď sami na masáže chodili nebo se jim věnovali.

   

Až na pár výjimek byly zpětné vazby velmi pozitivní, což mě motivovalo k absolvování rekvalifikačního kurzu (vybral jsem školu Eduspa), který mi krom 'papíru' pomohl rozvinout znalosti o anatomii, které jsem do té doby nevěnoval příliš pozornosti.

   

Nadále jsem aktivně inicioval výměny masáží mezi maséry a masérkami, které jsem potkával na různých kurzech.

   

Postupně jsme se jako skupina rozrostli do rozměrů, kdy nám v domácích podmínkách bylo těsno. V tu chvíli přišlo osudové setkání s Jakubem Gruberem, který poskytl pro tyto účely nyní již legendární prostor Rybalka a vzniklo Setkávání příznivců masáží (původně tzv. Masáž za Masáž).

   

Setkávání příznivců masáží (MzM)

   

Nyní jsou to již 3 roky, po které se v Rybalce pravidelně v pátek od 18:00 scházíme. Za tu dobu prošly Rybalkou stovky účastníků, byly pozvány desítky zajímavých hostů a proběhl nespočet výměn masáží.

   

Je mi ctí zmínit alespoň pár z těch, kteří se nejvíce otiskli do mého rozvoje: Dušan Jirásek, Vojtěch Jista Chládek, Davído Cháb, Zbyněk Karbusický, Josef Vrba, Mirka Papajíková, David Kopecký, Petr Lacina, Jana Janoutová, Simkara, Lenka Kohutová, Seymour Koblin, Bob Carr a mnozí další.

   

Praxe

   

2019 – lektor kurzů masáží
2018 – masér na zámku Berchtold
2017 – masér v Infinit
2017 – masér v Elementa
2017 – mobilní masér
2017 – organizátor
setkání příznivců masáží
2016 – masér
Duhový koník

 

Kurzy

   

2019 – MFK system (L. Petreje)
2019 – Shiatsu & do-in (B. Carr)
2018 – Thajská masáž (D. Kopecký)
2018 – Rituál 5 elementů (D. Jirásek)
2017 – Reflexní masáž (D. Šmídová)
2017 – Školení Infinit (J.Janoutová)
2017 – Celostní masáž (Simkara)
2017 – Aromaterapie (J. Janoutová)
2017 – Trigger points (M. Málek)
2017 – Rekvalifikační kurz (Eduspa)
2017 –
Masáž za masáž (30+ hostů)

2016 – Komplet online kurzy (M.P. Jones)

   

Ověření profesionálové:

   

Zkušení profesionálové a skvělí lektoři, od kterých jsem měl tu čest se inspirovat skrze Setkávání příznivců masáží. Vřele doporučuji.

   

• Dušan Jirásek
- masér, coach, mentor, tvůrce rituálu 5 elementů
www.dusanjirasek.cz

   

• Bob Carr (WonderFull life centrum)
- Shiatsu, zemědělství, vaření atp.
www.wonder-full-life.cz

   

• David Kopecký a Petr Lacina
- Thajská masáž, Tok-Sen, cestofka po Ázii
www.navratsamiksobe.cz

   

• Vojtěch Jista Chládek
- Mahalo metoda, bodywork, šamanská medicína atp.
www.mahalo-centrum.cz

   

• Davído Cháb
- Bubnovací workshopy, masér atp.
www.zpevticha.cz

   

• Miroslava Papajíková
- tanec, choreografie, akrobacie, masáže atp.
www.rozvojtancem.cz

   

• Václav Lukeš
- Čínská masáž Tuina
www.andao.cz

   

Ohlasy

Výtečné masáže, kombinace různých technik, které mi jsou velmi příjemné. Marek je první masér, kterému plně důvěřuji, protože se nacítil a doptal na mé hranice a ví, kde a jak masírovat. Vnímám pozitivní účinky a prospěšnou energii. Oceňuji také, že během masáže konzultujeme různé techniky a koncepty, protože se masážím přeji více věnovat. 

Karolína Biniová (2019)

Práce s tělem skrze masáže je pro mě víc než jen relaxačním zážitkem. Ráda poznávám nové techniky, kombinace masérských tlaků a prvků a jsem otevřená hledat stále hlubší cestu k niternímu prožitku a sebepoznání přes tělo. Nejsem tedy nenáročná klientka a velmi mě těší, že se mi podařilo najít někoho, kdo nejede v rutině, umí nakombinovat různé techniky dle aktuálních potřeb, propojovat je do netradičních kombinací, neustále se aktivně zlepšuje nejen skrze zpětnou vazbu, ale i v jemných detailech a inspiruje se novými pohledy. Masáž od Marka tedy mohu i po opakované zkušenosti doporučit (a to se mi nestává často 🙂 ).

Jana K. (2019)

Masáž od Marka byla skvělá, příjemná, uvolňující tělo i mysl. Respektující mé přání. V příjemném prostředí, s pěknou hudbou i vůní, doporučuji. 🙂

Kateřina Kománková (2018)

Marek je vždy perfektně připraven, naladěn a dokáže vytvořit přijemnou atmosféru 🙂 baví mě jeho nadšení pro práci a to, že se neustále vzdělává. Co se týče masáže jako takové, jsem nadmíru spokojená! Vždy vycítí oblasti, kterým je potřeba se věnovat. tím, že má talent a sílu v rukou. To každý nemá! Vřele doporučuji. 

Lucie Levá (2019)

Každý masér má svůj specifický styl masírování, a ten od Marka je pro mě dovedený k dokonalosti. Připadala jsem si jako hudební nástroj, který Marek svým příjemným a jistým dotekem s lehkostí rozeznívá a na který hraje dokonale propracovanou symfonii, kde každá "nota", každý jednotlivý tah, ladí, má svůj důležitý význam a vytváří dohromady nádherný harmonický celek. Dostala jsem se do maximálně uvolněného až euforického stavu.

Radka B. (2019)

Za poslední dobu určitě nejlepší masáž. Oceňuji, že hned ze začátku byla položena otázka ohledně vhodné intenzity a zaměření masáže. Jako další velké pozitivum vnímám fakt, že se Marek zaměřil na masáž opravdu celého těla. Navíc přátelský přístup, se vším jsem byl maximálně spokojen.

Petr Schmid (2019)

Masáže od Marka jsou senzační. Jde o nádherný celotělový zážitek sytící potřeby po citlivém, uzdravujícím doteku. I prostředí včetně hudby je výborně připravené. Mohu vřele doporučit. Spokojenější? To už ani nejde, snad jen, kdyby masáže mohly být ještě delší a častější, ale to pak hrozí závislost. Slova nestačí, to se musí zažít :-).

Jana Wilczková (2019)

Z masáží od Marka jsem absolutně nadšená. Krásně se nacítí, tahy i tlak jsou úplně přesné a nad míru příjemné. Cítím se odpočatá a uvolněná. Děkuji moc.

Lenka Kalani Kohutová (2019)

Skvělý vhled do masáží (výuka masáží). Účast na kurzu mi doslova změnil život. 🙂

Jindřich Lanč (2019)

Masáž 5ti elementů: úžasná zkušenost. Zažila jsem příjemné uvolnění a rozproudění energie. Celý týden jsem se cítila svěže a plna síly. Děkuji, těším se na další a určitě doporučuji

Jiřina S. (2019)

Úžasná a pečlivá masáž, vhodně používaný tlak, příjemná hudba. Byla to přímo balada :-). Super odpočinek a vynikající pro naše unavené svaly. Děkujeme moc a moc ještě jednou. Vřele doporučujeme všem. Výborný dárek. 😉

Anděla (2019)

S masáží jsem byla moc spokojena. Obzvlášť, že byla dostatečně 'razantní', což preferuji a novinkou pro mě byla masáž vlasové části kůže, bylo to nové a příjemné.

Ivana (2019)

Celkovou masáž hodnotím jako velmi dobrou a profesionální. Prostředí příjemné a útulné. Masér profesionál a velmi příjemný. Masáž mi opravdu pomohla. Děkuji.

Jakub (2019)

Příjemné, všechny části těla parádně promasírované a neopomenuté. Úžasný odpočinek pro mne, mé tělo, duši a mysl též ;-). Bravo, jen tak dál.

Herbert (2019)

Na masáže moc nechodím, nepatří to mezi mé oblíbené. Ale protože jsem ji dostala jako dárek, tak tedy jednou ano. Vůbec toho nelituji. Byla to nejlepší masáž, jakou jsem absolvovala. Píši i za dceru, která masáž ohodnotila jako nejkrásnější v životě. Na rozdíl ode mne má masáže moc ráda a chodí poměrně často. Pane Marku, mnohokrát děkujeme.

Jana (2019)

Masáž hodnotím velmi pozitivně. Bylo to pro mě něco nového, i když mám už mnohé zkušenosti. Byla jsem příjemně překvapená. Děkuji a doporučuji. 😉

Soňa (2019)

Marka jsem potkal na setkání masérů, které už dlouho organizuje. Chodím k němu moc rád, protože není nad to, když zkušený masér umí správně zabrat tam kde je potřeba. Vždy masáž přizpůsobí přesně mým potřebám, takže jsem druhý den krásně uvolněnej.

David Brhel (2019)

Během a po masáži jsem se maximálně uvolnila a pocit naladění přetrvával dlouho poté. Za velké plus hodnotím navození příjemné atmosféry skrze příjemnou hudbu.

Silvie Hofmanová (2019)

Masáž od Marka se mi líbila, obzvlášť jeho přístup. Nemám co bych vytknul, doporučuji.

Karel Laža (2019)

Masáž byla opravdu skvělá, citlivě provedená, se zřetelem na bolavá místa, na která se masér předem informoval. Masáž zpříjemnil bubínek na úvod, také lávové kameny byly akorát vyhřáté a příjemné, doplnění masáže dřívkem a kladívkem (tok-sen) umocnilo svalové uvolnění. Vřele doporučuji.

Lucie Novotná (2019)

Masáž od Marka je prostě vynikající. Připadá mi velice odborná, zaměřená na problematické partie. Dobrá atmosféra, taktní chování. Hodnotím fakt na jedničku s hvězdičkou. Za takovou masáž nemá člověk problém zaplatit vyšší cenu. Navíc ne všude se člověk setká s vyhřívaným lůžkem a příjemným přítmím, které vytváří příznivou atmosféru i pro stydlíny. A oceňuji, že si na mě Marek udělá dostatek času a za dveřmi nestepují další klienti.

Martina Hlaváčková (2019)

Úžasná masáž, líbí se mi, že Marek nejede automaticky naučenou masáž, ale upravuje provedení podle mého přání a aktuálního naladění. Příjemná atmosféra, vhodně zvolená relaxační hudba, esenciální oleje. Vřele doporučuji. 

Petra Červinková (2019)

Oba druhy relaxační a hloubkové masáže byly velmi příjemné, technika výborná a komunikace zajímavá odborně i společensky. Pocit úlevy od bolesti a svalového napětí, celkové uvolnění až nirvána. Dostavila se příjemná nálada a pohoda.

Květa Svárovská (2019)

Masáž byla pocitově příjemná, komunikace výborná. Druhý den po masáži jsem si byl zaběhat a běželo se mi nejlépe za posledních 5 let.

Jiří Bína (2019)

Výborná masáž! Kombinace relaxu a medicínské pomoci skrz lokalizaci a uvolnění problematických míst. Marek má vychytanou techniku a ví co dělá. Využívá k tomu škálu zajímavých hmatů a překvapuje mě novými. Hraje si s rytmem i tlakem, střídá dynamiku. Stále se vyvíjí a vylepšuje techniku!

Martin Rybáček (2018)

S masáží jsem byla vždy spokojená. Marek je empatický a mám z něj dojem, že opravu ví co dělá. Nejvíce oceňuji Markův progres, v rámci pár let udělal obrovský posun vpřed, z běžného kolegy (rekvalifikační kurz) na skvělého maséra. Je vidět, že se vzdělává a má práxi. Upřímně doporučuji svým známým a kamarádům.

Lenka Boušková (2018)

Masáže

Masáž dle 5 elementů

The girl enjoys stone therapy treatment. Massage with hot basalt stones. Spa treatment. Beautiful charming light.

Jedinečný masážní postup vycházející z indické tradice.

Relaxační masáž

ctyrrucni_1

Uvolnění těla i mysli, příjemná hudba, vůně esenciálních olejů.

Hloubková masáž

deep.tissue_2.jpg

Uvolnění napjatých a přetížených svalů, pomocí hloubkových masážních technik.

Masáž dle pěti elementů je ucelená, mnoha lety praxe ověřená masážní technika inspirovaná Indií.

      

• Neslouží pouze k promasírování svalů, ale také k přeladění do velmi hlubokého stavu relaxace, a to nejen v rovině svalů, ale i pocitů, emocí a myšlenek.

      

• Při této masáži se přenesete do hloubky uvolnění, kterou jste ani netušili, a která se při běžném způsobu života v podstatě ani nemůže vynořit.

   

• Masáž intenzivně harmonizuje celé tělo včetně rozproudění a zharmonizování jemných tělesných energií.

   

• Účinek masáže se projeví také v hlubokém zklidnění, pozitivním naladění a dlouhotrvajícím pocitu lehkosti.

     

• Masíruje se celé tělo (záda a šíje, nohy, ruce a hlava).

   

JEDNOTLIVÉ ELEMENTY A MASÁŽNÍ TECHNIKY

Zemi symbolizuje silná, přesto příjemně harmonizující tlaková masáž.

Vodu symbolizuje masáž s použitím oleje, tahy jako vlny na moři.

Vzduch symbolizuje masáž vlasové části hlavy.

Oheň symbolizuje masáž horkými lávovými kameny.

Akášu symbolizuje klidová fáze s působením energie.

   

Cílem relaxační masáže je kompletní uvolnění napětí. Jde o citlivý masážní přístup navozující pocit klidu a odpočinku.

   

• V rámci relaxační masáže, kombinuji různé techniky, dle aktuálních potřeb a naladění klienta. 

   

• Nejdříve se na Vás naladím, a poté nechám průběh masáže volně plynout, tak jak právě potřebujete.

  ​

• Po ukončení masáže poskytuji dostatek času na doznění a také na možnost sdílet.

   

PŘÍKLADY MASÁŽNÍCH TECHNIK PRO INSPIRACI:

     

Olejové techniky

• Thajská olejová masáž

• Havajská masáž lomi-lomi

• Švédská masáž

   

Techniky přes oblečení

• Tradiční thajská masáž

• Shiatsu

• Tuina

     

Další oblíbené techniky

• Indická masáž hlavy a šíje

• Masáž lávovými kameny

• Aromaterapeutická masáž

   

Oproti relaxační masáži, se v rámci hloubkové masáže zaměřuji na hluboké vrstvy svalů, uvolňuji spasmy a pomáhám řešit problémy s různými blokádami.

 

Při masáži pracuji větší silou a intenzivně se zaměřuji na nejproblematičtější místa.

    

Masáž do značné míry upravuje klidové napětí svalů, a tím umožňuje jejich lepší prokrvení a funkčnost. Díky zmírnění sil, které v těle působí na kosti a klouby, dochází po masáži k obnovení rozsahu pohybu v kloubech.

   

• Protože jde často o dlouhodobé blokády, masáž může být bolestivá.

   

Během masáže zpravidla kombinuji různé techniky, které dávají největší smysl.

   

Příklady používaných technik

• Sportovní masáž

• Metoda odstranění trigger pointů

• Thajská tradiční masáž

• Baňkování

• Tok-Sen

• Lokální strečink

   

V případě zájmu o nápravné cvičení, mohu doporučit řadu prověřených profesionálů a/nebo podpořit osobní zkušeností s tzv. SPS metodou (dříve SM system pana doktora Richarda Smíška).

   

Výuka

Pro profesionály

deep.tissue_1.jpg

Inspirace pro současné či budoucí profesionály. 

Více informací
(
www.naucmese.cz)

Na domácí využití

Hlava_1

Radostnější vztahy díky vzájemné péči v domácích podmínkách.

Více na dotaz

Setkávání příznivců

MzM_1

Setkávání příznivců masáží, tématické prezentace a vzájemná inspirace. 

Více informací
(
www.masazzamasaz.cz)

Ceník

Kontakt

Masáže v Praze a na zámku Berchtold.
(Karlín / Palmovka / mobilní dle dohody)

Marek Šťastný
Telefon: +420 724 913 720
Email: masaze@marekstastny.com

Objednávky zde
(rezervační systém na pár kliků)

Nordstjerne s.r.o (není plátce DPH)
se sídlem Štúrova 1701/55, Praha 4 – Krč, 142 00
IČO: 051 53 433
Spisová značka C 3333

Pondělí10:00 – 20:00
Úterý10:00 – 17:00
Středa10:00 – 20:00
Čtvrtek10:00 – 20:00
Pátekna dotaz
Sobotana dotaz
Nedělena dotaz

Dotazy

Top